Príjemná letná dovolenka

Zaujala Vás last minute ponuka nízkej ceny leteckej dopravy do Bulharska? Tejto destinácii sa v spokojnosti teší tisíce turistov kvôli nízkym cenám a kvalitnejším turistickým centrám. V posledných rokoch príjem krajiny vzrástol z cestovného ruchu. V zimnom období sa svojej obľube tešia lyžiarske strediská, napríklad známe Bansko, Borovec. Milovníci letného obdobia si prídu na svoje v oblasti Čierneho mora.

moře

Tí dobrodružnejšej povahy môžu vyraziť do okolitých hôr, roklín a pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť a spraviť čosi pre svoje zdravie, ponúka skvelé kúpele a liečivé prírodné pramene. Vybrať si môžete z veľkého množstva dovolenkových stredísk a ubytovacích kapacít, od veľkých luxusných hotelov a hotelových komplexov až po skromnejšie ubytovanie typu Bed and Breakfast.

Nájdeme tu i množstvo kempov, ktoré sa nachádzajú zväčša v hlavných turistických oblastiach a ich úroveň je odlišná. Bulharská kuchyňa je rôznorodá. Často sa je mäso, zemiaky, syr, ovocie a zelenina, bulharský jogurt. K miestnym špecialitam patrí napríklad na ohni pečené jahňacie,špeciálne palacinky, rybacia polievka, studená polievka z uhoriek a jogurt. Nezabudnite ani na šopský šalát, či kebab.Do nápojového lístku domácich zaraďujeme veľmi sladkú kávu alebo bylinkový čaj, biele i červené vína. Raňajky obsahuje káva, chleba či pečiva so syrom a nápoja zo sladu. Najväčším jedlom dňa je obed s troma chodmi – polievkou, hlavným jedlom a dezertom. Večera je ľahšia. Na svoje si samozrejme prídu i milovníci kultúry. Nachádza sa tu množstvo zaujímavých a cenných historických pamiatok či jedinečný a bohatý folklór.

pláž

Málokto vie, že Bulharsko má vyše 500 minerálnych prameňov rôzneho zloženia i teploty a ložiská liečivej rašeliny a bahna. Kombinácia hydrotermálnych a bahenných liečebných procedúr, mora, liečivých prameňov a príjemného prostredia robí z Bulharska popredné európske liečebné centrum.Všetko je najlepšie vidieť na vlastné oči, navštíviť danú destináciu či autobusovou alebo leteckou dopravou. Ak ste ešte nenavštívili Bulharsko niekedy sa sem treba vybrať. 😀