Rubriky
Business

Vyvolajte si fotky online!

Niektoré dni a momenty sa v niečom odlišujú, sympatickým spôsobom prerušia nudný stereotyp. Vravíme napríklad o dovolenke, o párty, výlete, turistike, stretnutí sa so starými známymi,… momenty, ktoré náš život obohatia a na ktoré budeme s radosťou spomínať. Aby ale tieto momenty zostali zvečnené, je cennou pomôckou, ak si ich odfotíme. Ak sa nám podarí spraviť vydarené snímky konkrétneho miesta alebo konkrétnych ľudí a zachytiť tieto pekné chvíle navždy.

Fotoaparát v ruke

Kedysi sme na tieto špeciálne príležitosti nosili so sebou klasický analógový fotoaparát. V tomto sa nachádzal film a na film sa ukladali snímky, ktoré sme si potom dali vyvolať a nedočkavo sme čakali, kým budú na svete. Bolo to síce trochu zdĺhavé, ale ten výsledok a tá radosť, keď nám prišli vyvolané fotografie, stáli za to čakanie. Dnes je to však s fotením trochu inak.

Filmový pás

Dobre vieme, že „foťáky“ máme vždy po ruke, a to najčastejšie v podobe chytrých telefónov, na ktorých je niekedy kamera ešte kvalitnejšia, než na lacnom digitálnom fotoaparáte. A čo je dôležité- máme ich vždy so sebou, stačí siahnuť do vrecka nohavíc či do bundy. Stačí spraviť pár pohybov prstami, namieriť, stlačiť a snímka sa uloží do mobilu. Ale je z nej digitálny obrázkový súbor, nie je to vyvolaná fotografia. Čo je trochu škoda. Práve kvôli tomu sa však dá aj v súčasnosti obrátiť na najlacnejšie vyvolanie fotiek.

  • Objednávka na vyvolanie fotografií sa v dnes posiela veľmi komfortne, prehľadne a rýchlo- online.
  • Objednávku a všetky detaily ohľadne vytlačenia snímok máte celý čas pred sebou, stačí navoliť zodpovedajúce parametre, ktoré budú najlepšie zodpovedať vašim predstavám. Praktické je aj samotné nahrávanie digitálnych fotiek do systému.

Premeňte svoje digitálne obrázky na skutočnú pamiatku- na vyvolané fotografie. Vašim najlepším snímkam doprajete výnimočnosť a nemôže sa stať, že by ste ich po čase omylom vymazali. Budú zvečnené navždy.

Rubriky
Business

Tantrická masáž plná pôžitku a nevšedného vzrušenia

Vychutnajte si a doprajte si tantrickú masáž v mnohých prevedeniach, ktorú Vám ponúka tantricka masaz, ktorá Vám poskytne uvoľnenie sexuálnej energie, zážitky spojené so vzrušením a vyvrcholením, relaxáciu a novú silu spojenú s obnovenou životnou energiou. Na výber máte rôznorodé druhy masáží, od klasickej tantrickej masáže až po neopakovateľnú body to body masáž, prípadne romantickú tantra masáž so sviečkami, príjemnou podmanivou hudbou alebo vzrušujúcu magickú senzuálnu masáž dotykmi a celým telom masérky počas ktorej zažijete neopakovateľné vyvrcholenie dvakrát počas celého tantrického rituálu.

vášen a erotika v tantre

Nevšedným zážitkom je aj masáž dvoch masériek súčasne, ktorá je vhodná pre skúsených zákazníkov. Dotyky dvoch pôvabných tantra ladies Vás dostanú do nevšednej dimenzie vzrušenia, uvoľnenia, zmyslového a fyzického prežitia vplyvu sexuálnej energie výsledkom ktorej bude slastné vyvrcholenie spojené s uvoľnením a relaxáciou. Počas celého rituálu budete rozmaznávaní, hladení na celom tele aj vrátane intímnych partií a pocítite dotyky ľahké ako vánok, ktoré Vám navodia nepoznané pocity vzrušenia. Prežijete silu tantry so starodávnymi hinduistickými koreňmi, ktorá roky znamená cestu k spoznaniu a uvoľneniu sexuálnej energie, zažijete liečivú silu dotykov a to najmä na intímnych partiách, obnovíte si narušené sebavedomie a získate novú životnú silu.

dotzk počas tantry

Nejedná sa pritom o poskytnutie sexuálnych služieb, princípom ponúkanej služby sú zmyselné dotyky prstov, rúk a celého tela zvodných a skúsených masériek, ktoré prebúdzajú vášeň, rozkoš a vyvrcholenie. Ponúkané programy sú vhodné aj pre hanbivejších začiatočníkov, klasická tantra masáž ich postupne vovedie do magického sveta tantry, dotyky prebudia a uvoľnia energiu a prinesú im kvalitný zážitok zo vzrušenia a vyvrcholenia. Zažite aj iné programy nabité vášňou, zmyselnosťou a vzájomnou sexuálnou energiou, odhaľte nový svet rozkoše a uvoľnenia.

Rubriky
Business

Čo zahŕňa montáž klimatizácie?

Moderné klimatizačné jednotky prinášajú s ich používaním množstvo výhod, ktoré vrátane ochladzovania teploty ovzdušia zahŕňajú aj rôzne režimy či naopak vykurovanie priestoru. K tomu, aby sa dokázali využiť všetky benefity a režimy klimatizácie naplno je potrebné ju správne namontovať a zapojiť. Montáž klimatizácií MasterKlima by ste mali ponechať na odborníkov, ktorí presne vedia akým spôsobom majú postupovať.

vonkajšia klimatizačná jednotka

V prípade, že by ste sa pustili do montáže bez predošlých skúseností so zapájaním klimatizačných zariadení, mohli by ste zariadenie zbytočne poškodiť. Kvalitné a správne namontovanie klimatizácie zabezpečuje nie len správne fungovanie bez poškodenia alebo možných chýb, ale rovnako aj ovplyvňuje dĺžku životnosti klimatizácie. Naozaj kvalitný klimatizačný servis prihliada počas montáže na maximálnu kvalitu svojej práce a zároveň aj na okolie priestoru. V rámci služieb montáže sa teda môžete spoľahnúť aj na ochranu všetkého nábytku, stien a podláh, ktoré sa prekryjú, aby sa náhodou neznečistili alebo nepoškodili.

klimatizačná jednotka

Ak vás zaujíma, čo všetko zahŕňa proces montáže klimatizácie, ide o nasledujúce kroky:

  1. Na začiatku je potrebné sa s klientom dohodnúť a označiť miesto, kde bude klimatizácia umiestnená. Následne sa prejde k zabezpečeniu nábytku, podláh a stien, aby boli počas montáže chránené.
  2. Po zabezpečení priestoru a všetkého jeho vybavenia sa prechádza k realizácií prierazu steny. Cez prieraz budú vedené rozvody chladenia, komunikačné káble a kondenzačná hadica.
  3. Ďalším krokom je zasekanie rozvodov priamo do steny alebo namontovanie krycej lišty, ktorá prieraz ukryje.
  4. Potom sa môže klimatizačná jednotka pripevniť a zapojiť k pripraveným rozvodom a zároveň sa zapája aj vonkajšia časť klimatizačného zariadenia na zvolené miesto – na balkón, podlahu, strechu alebo priamo na fasádny obklad. Všetky časti klimatizácie sa nato môžu prepojiť, prostredníctvom rozvodov, kondenzačnej hadice a káblov.
  5. Neskôr sa z klimatizácie, prostredníctvom špeciálnej pumpy odstráni vzduch a vlhkosť, pričom po tomto kroku sa môže zariadenie pripojiť k elektrine.
  6. Posledným krokom je vykonanie skúšky, kedy sa klimatizačné zariadenie spustí a preskúša sa jeho fungovanie.

Rubriky
Business

Založenie S.R.O.

Založiť si spoločnosť s ručením obmedzeným je dobrý krok, ako sa finančne osamostatniť a dosiahnuť tak finančnú slobodu. Každá spoločnosť s ručením obmedzeným je právnickou formou.Spoločnosť s ručením obmedzením vzniká založením a následným podpísaním spoločenskej zmluvy. V prípade ak spoločnosť zakladáte sám tak pre vás platí a podpisujete zakladateľskú listinu.Pri založení sro a ich cena Ezmluva je potrebné zložiť základné minimálne imanie spoločnosti, ktoré je vo výške 5000 EUR. Kapitál tvorí vklad všetkých spoločníkov.

Založenie

Každý spoločník, ktorý je súčasťou spoločnosti je povinný zaplatiť vklad vo výške minimálne 750 EUR. Jedna zo základných súčasti pri zakladaní spoločnosti je vybrať si oblasť, v ktorej bude spoločnosť pôsobiť, teda podnikať. Ďalej je potrebné zvoliť si meno vašej spoločnosti. Treba si dať do pozornosti, že toto meno bude vás rovnako aj vašu spoločnosť reprezentovať na obchodnom trhu. Zvoľte si, preto výstižne a ľahko zapamätateľné meno. Vaše meno sa nesmie zhodovať ani sa nijako podobať na žiadne iné obchodné meno. To si viete jednoducho overiť online ešte pred založením vašej spoločnosti. Spoločenská zmluva obsahuje niekoľko dôležitých údajov. Obsahuje napríklad obchodné meno,sídlo vašej spoločnosti, výšku základného imania, taktiež výšku vkladu spoločníkov, zoznam spoločníkov a predmet vášho podnikania.Sídlo vašej spoločnosti je adresa, kde vaša spoločnosť bude sídliť. Takýmto sídlom môže byť napríklad dom, byt, nebytový priestor, budova alebo virtuálne sídlo. Každé takéto sídlo spoločnosti je zapísané v obchodnom registry.

Podpis

Ak počas vašej existencie budete sídlo meniť tak potom je potrebné podať návrh na zmenu sídla v obchodnom registeri. Špecifickou možnosťou je virtuálne sídlo, ktoré som už spomenul. Jedna sa o sídlo, ktoré nemá pre vás fyzickú hodnotu a charakter. Subjekt, ktorý vám takéto virtuálne sídlo poskytne vám bude preposielať vašu korenšpondenciu, ktorá vám na vaše virtuálne sídlo príde. Preposlať vám to môžu na konkrétnu adresu. Taktiež vám budú zasielať notifikácie o prijatej pošte buď SMS správou alebo na e-mailovú adresu. Taktiež sa vedie online evidencia, do ktorej budete mať prístup. Tam si môžete pozrieť históriu vašej prijatej pošty ako aj všetky detaily konkrétnej pošty, ktoré vás zaujímajú. Takáto možnosť je výhodná hlavne pre začínajúcich podnikateľov, ktorí by prenájmom alebo kúpou budovy či nejakých priestorov mohli skôr prerobiť, ako niečo zarobiť.

Rubriky
Business

Radi Vám pomôžeme so založením sro spoločnosti!

Či už malý podnikatelia, ale aj veľké firmy a spoločnosti, ktoré nám pomáhajú správne fungovať a rovnako tak nám pomáhajú vybrať si z množstva produktov, pričom ide o možnosti, ktoré sme v minulosti vôbec nemali. Možnosti sa preto aj vy rozhodli založiť spoločnosť, vďaka ktorej budete môcť rozvíjať vaše podnikanie predaje alebo sa jednoducho venovať tomu čomu sa venovať chcete nech už ide o akúkoľvek oblasť vo vašom živote, ktoré by ste radi rozvíjali. Ak máte napríklad skvelý podnikateľský plán, avšak neviete čo s ním ďalej, ale viete, že základom je založiť vašu s.r.o spoločnosť máte partnerov, avšak neviete sa rozhodnúť, ako si spoločnosť podeliť alebo nie ste vôbec presvedčený o tom, čo všetko potrebujete spraviť aby bola právoplatná a fungovala ako má, sme to práve my, ktorí vám pomôžeme so všetkými týmito záležitosťami, aby ste sa mohli venovať tomu, čo je aj pre vás dôležité. Založenie sro je ideálnym spôsobom služby, ktorú môžete u nás využiť ak ste úplne presvedčení, ako postupovať pri zakladaní sro spoločnosti, ak sa nikdy doposiaľ nerobili.

pracovanie na tablete

Ak neviete, čo máte pri vzniku novej s.r.o. spoločnosti robiť rovnako tak je dosť dôležité, aby ste spravili všetky kroky tak, ako máte aby ste nič nevynechali, pretože ide o právnu záležitosť, ktorá nemusí každý správne rozumieť. Práve vďaka našej internetovej stránke vám teraz ponúkame službu, ktorá sa vám bude páčiť, pretože za vás vyriešime všetky zdĺhavé procesy oveľa rýchlejšie, než si vôbec dokážete predstaviť a vy sa budete môcť venovať tomu, čo je podstatné pre vaše podnikanie a zakladanie ostatných dôležitých prvkov.

prezentovanie grafu

Ak ste sa aj vy rozhodli stať sa podnikateľom, môže to byť pre vás veľmi stresujúce a práve preto vám radi pomôžeme odstrániť tento problém, ktorý dokáže predstaviť veľmi základný kameň úrazu a to založenie vlastnej s.r.o. spoločnosti a vy budete môcť pokračovať so zariaďovaním ostatných dôležitých krokov a vecí!

Rubriky
Business

Dopravia všetko do cieľa bezpečne a rýchlo

V každom meste na Slovensku si môžete objednať autodopravu nákladnými vozidlami, ktoré majú vyššiu nosnosť a sú schopné previezť predmety nadrozmerné a ťažké, stačí si ich služby nájsť na internetových stránkach a vyplniť objednávku. Urobiť to môžu aj obyvatelia Zvolena. Práve teraz riešite problém ako premiestniť nábytok a celé zariadenie z bytu alebo kancelárie do inej budovy v meste alebo do vzdialenejšieho mesta, či dokonca za hranice do niektorého z okolitých štátov a nemáte k dispozícii nákladné vozidlo, ktoré by to zvládlo? Nezúfajte, práve na tieto činnosti sú k dispozícii autodopravcovia, ktorí vám pomôžu, bude to autodoprava zvolen rýchle, spoľahlivé a bezpečné. Mnoho z nás sa niekoľkokrát v živote stretne s tým, že musí zmeniť svoje bydlisko či pôsobisko a je potrebné zabezpečiť sťahovanie alebo pri kúpe väčších predmetov do domácnosti či do firmy a podobne, a tak využívame služby autodopravy.

Pomôžu aj so sťahovaním

Služby autodopravy si objednáte jednoducho cez internetové stránky, kde zadáte odkiaľ a kam chcete tovar previezť a akého charakteru prevážaný tovar je. Autodoprava Zvolen má k dispozícii vozidlo Fiat Ducato a Volkswagen Caddy. Ktoré vozidlo vám bude k dispozícii určí prepravca, vyberie ho podľa rozmerov a charakteru prevážaných predmetov, aby boli bezpečne uložené a do cieľa došli v poriadku.

Veľké vozidlá s rozmerným nákladným priestorom

Fiat Ducato je k dispozícii na prepravu nákladov s nosnosťou maximálne 1000 kg, objem úložného priestoru je 17,8m3 a má výšku 2110mm, dĺžku 4170mm a šírku 2020mm.

VW Caddy je takisto určený na prepravu ťažších a rozmernejších predmetov, má nosnosť max.650kg, pri sklopených sedačkách je nákladný priestor s objemom 3m3 a pri nesklopených len 0,9m3, výška je 1100mm, dĺžka maximálne 1340mm a šírka 1150mm. Služby autodopravcov v súčasnosti využíva veľa ľudí, pretože migrácia sa stala súčasťou životného štýlu, sťahujeme sa za prácou či meníme bývanie, a to sú situácie, pri ktorých ich služby patria k neoceniteľným.

Rubriky
Business

Predaj spoločnosti

Ponúkame na predaj spoločnosti. Vyberte si zo zoznamu spoločností určených na predaj. V ponuke sú novozaložené ready made spoločnosti, ale aj spoločnosti s históriou. Spoločnosti sú pripravené na podnikanie, takže, keď sa chcete vyhnúť zdĺhavému procesu, ktorý sa spája so založením spoločnosti, sme tu pre vás. Spoločnosti sú zapísané v obchodnom registri.

Predaj sro cena informuje o celkovej konečnej cene. V cene sú zahrnuté poplatky za vypracovanie potrebných dokumentov, kolkové poplatky a poplatky za usporiadanie valného zhromaždenia, kde je možné zmeniť a doplniť zadané údaje a informácie o spoločnosti, napríklad názov spoločnosti, sídlo spoločnosti, predmet podnikania.

kúpa a predaj spoločnosti

Jedným zo základných rozlíšení spoločností určených na predaj je práve informácia, či daná spoločnosť je alebo nie je platcom dph. Pri záujme o kúpu niektorej z ponúkaných spoločností je potrebné vyplniť objednávku a následne formulár, kde sa uvádzajú všetky informácie potrebné k uskutočneniu kúpno-predajnej zmluvy medzi kupujúcim a predávajúcim. Sprostredkovateľská spoločnosť, ktorá pozostáva z tímu vyškolených odborníkov s dlhoročnou praxou v odbore, vykoná všetku nasledujúcu prácu za vás. Vy už iba z pohodlia vášho domova čakáte na deň, kedy môžete rozbehnúť vaše podnikanie naplno a venovať sa vaším podnikateľským aktivitám.

začiatok podnikania

To znamená, že vypracujeme všetky potrebné podklady a dokumenty, ktoré sú nevyhnutné pri realizácii kúpy a predaja spoločnosti a pri komunikácii, potvrdení a schválení od jednotlivých prislúchajúcich úradov. Dokumenty podpíšete a overíte, v prípade otázok a nejasností sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť, radi vám k danej téme poradíme a prípadné nedorozumenia a komplikácie vyriešime a zvládneme. Po následnom uhradení ceny, už pracujeme bez potreby vašej účasti a všetko zabezpečíme až do bodu zápisu spoločnosti do obchodného registra. Môžete začať podnikať. Príjemný štart do novej etapy vo vašom živote, do života v podnikaní.

Rubriky
Business

Erotika v Košiciach

Máte za sebou nesmierne náročný deň? Alebo dokonca celý týždeň? Túžite po niečom vzrušujúcom, nejakým spôsobom sa odreagovať, uvoľniť a prísť na iné myšlienky? Erotická masáž. To je to, čo Vás dokáže príjemne uvoľniť a pomôže Vám načerpať nové myšlienky. Vymeníte starosti za príjemné chvíle pri erotických masážach Košice. Tantra masáž, Francúzska masáž, olejová, masáž celého tela, Thajská masáž, vzájomná a mnoho iných, no všetky sú príjemné a naštartujú Vás do života. Príjemne naladia a povzbudia.

prsia pod rukami

Pre niekoho úplne bežná záležitosť no pre niekoho iného niečo celkom nové, nepoznané…Ak ste ešte nevyužili erotické masáže v Košiciach, je čas aby ste poznali tento príjemný zážitok. Ak potrebujete cítiť blízkosť inej osoby doprajte si vzájomnú masáž. Ste na správnom mieste. Stačí sa iba rozhodnúť, čo chcete práve teraz zažiť. Všetky inzeráty ponúkajú krásne dámy, slečny, ktoré sa vyznajú veľmi dobre vo svojom remesle a vedia presne čo potrebuje unavený a vyťažený muž. V ponuke nájdete tiež eskort služby, kde za Vami vybrané dievča príde aj k Vám domov no ak si chcete zachovať svoje súkromie, môžete sa rozhodnúť pre privát. Priváty sú čisté a útulné, sú práve k takýmto príležitostiam.

pozadie ženy

Doprajte si oddych a relaxujte pri erotických masážach. Privát Vám zabezpečí nerušené chvíle a zaistí súkromie, kde Vás nik nebude rušiť. Všetky inzeráty sú pravidelne monitorované a sú aktívne. Doprajte si to, po čom každý človek túži a nechajte sa niesť prirodzeným inštinktom a túžbou po sexe. Príťažlivosť je celkom prirodzená, nepotláčajte ju, ani svoje túžby neodkladajte. Doprajte si to, po čom túži Vaše telo a myseľ. Doprajte si erotické, vzrušujúce a príjemné chvíle. Chvíle, za ktoré sa oplatí zaplatiť si. Chvíle, ktoré Vám dodajú chuť do života, prebudia vo Vašich žilách napätie a vzrušenie, ktoré odbúra všetky starosti, stres a nepríjemné napätie.

Rubriky
Business

Štýlové a praktické dámske overaly

V dňoch, počas ktorých stojíme bezradne pred svojim šatníkom a zúfame si, že nemáme čo na seba, môžeme pokojne siahnuť po obľúbenom overale. Dámsky overal je celistvý kúsok oblečenia, pri ktorom sa určite nemusíte obávať, či sa k sebe hodí vršok so spodnou časťou oblečenia, pretože tento problém väčšiny dám vyriešite práve overalom. Ušetríte si čas tým, že nebudete musieť ladiť jednotlivé kúsky oblečenia, práve naopak – hneď môžete vyraziť kam len potrebujete.

overal pruhovaný

Hodí sa na akékoľvek príležitosti – na nákupy, na prechádzku, na posedenie si pri kávičke, bez problémov si ho môžete obliecť do práce, do školy, či na udalosti na ktorých chcete vyzerať elegantne. Overal je multifunkčný kúsok oblečenia, v ktorom môžete kdekoľvek a najviac to oceníte v situáciách, keď nebudete „stíhať“. V teplých letných mesiacoch si určite obľúbite overal krátky, ktorý z Vás vyčaruje princeznú alebo overal v štýle kimono, ktorý sa mimoriadne hodí na príležitosti akéhokoľvek typu a nič sa ním nedá pokaziť. V mesiacoch chladnejších sa s overalom takisto rozlúčiť nemusíte, pokojne ho môžete nosiť aj vtedy, v kombinácii s teplejšími čizmičkami a Vašou obľúbenou bundičkou budete vyzerať stále upravená a štýlová a to bez akejkoľvek veľkej námahy.

overal kvetinový vzor

V našej ponuke nájdete dokonca aj obľúbený overal „nohavice“ v rôznych štýlových zaujímavých farbách, z ktorého si jednoduchým preklopením spodnej časti nahor vytvoríte z nohavíc jednotný overal. Milé dámy, u nás na mladamoda.sk si nepochybne vyberiete. Naše dámske overaly Mladamoda sú kvalitné, moderné a dizajnové kúsky v rôznych štýloch a farbených prevedeniach, ktoré si hneď obľúbite. Či na leto, alebo na zimu, kedykoľvek počas celého roka – práve dámsky overal je záležitosť, z ktorej určite nebudete sklamané. Naša široká a pestrá ponuka tohto typu oblečenia Vás o tom presvedčí.

Rubriky
Business

Jedzte zdravo, prijímajte dôležité živiny a pritom nepriberajte

Keď sa dnešný človek chce venovať zdravému stravovaniu, čo si pod tým vlastne predstaví? Skutočne, čo? Pretože na svete je už toľko rôznych diét a „najlepších“ spôsobov stravovania, až si navzájom odporujú. Naozaj, všade sa dočítate niečo iné a vo veľa prípadoch jeden autor odporúča presne pravý opak, ako ten druhý. Tak sa opäť môžeme spýtať, čo to teda je zdravé stravovanie a čo si pod ním mám predstaviť?

Všeobecne si predstavíme stravovanie, ktoré by nám fyzicky prospievalo a zároveň by nám pomohla udržiavať štíhlu líniu.

jedlo, vajcia, zelenina

A presne tieto dve veci spolu musia súvisieť a takisto musí ísť o nejaký typ stravy, na ktorý si skrátka úprimne budete vedieť zvyknúť. Teda v prípade, ak od neho očakávate dlhodobo prospešný účinok. Viac vám prezradia skúsené rady ako si zostaviť jedálniček https://www.juliacizova.sk/zdravy-jedalnicek/ tak, aby ste sa cítili (a samozrejme aj vyzerali) prirodzene štíhli a zdraví a vyhli sa pritom rôznym nezmyslom a reklamným trikom s krátkodobým efektom.

V stručnosti je dôležité si pri presedlaní na „zdravšiu životosprávu“ uvedomiť, že príjmy živín sú dôležité pre funkciu tela a mozgu, vyvážené živiny v strave sú takisto najlepšou prevenciou pred ochorením organizmu, dodávajú nám životné sily a sú dôležité aj pre našu myseľ a psychické zdravie.

Vyvážený príjem živín navyše pomáha k správnej funkciu metabolizmu, teda zabraňuje priberaniu a je prevenciou pred vznikom obezity!

sendvič, meter

Tieto vety ale neznamenajú, že zdravá životospráva a snaha udržať si štíhlu postavu by mala spočívať v nadmernom príjme a v nadmernom konzumovaní živín. Dôležitá je práve vyváženosť a ak chcete napríklad schudnúť alebo si udržiavať štíhlu postavu, v podstate stačí vedieť základné pravidlo, a to že:

  • Ak denne prijímame viac kalórií, než ich stíhame vylučovať, začneme priberať. Nadbytočné, resp. nespálené kalórie sa menia na telesný tuk a ten je vlastne dôvodom priberania, v niektorých prípadoch až obezity.