Potraviny nie sú všetko

Desať, pätnásť, dvadsať rokov dozadu sme ešte boli zvyknutí, hlavne my, čo sme z obce na jednoduché nákupy typu chlieb, mlieko, rožky v miestnom obchode. Ak sme chceli niečo viac, spravili sme si výlet do mesta. Avšak nákupné centrá a s nimi spojené služby sa rozšírili. V mojom okolí, v okolí Hlohovca je už Kaufland, Lidl i Tesco. Tesco je tu len od roku 2012. Avšak v tomto prípade sa nejedná len o možnosť nakúpiť potraviny.

mobil

Takže postavil sa obchodný dom Tesco a s ním aj priestor na ďalšie služby. V okolí Tesca sa zrazu ocitol obchod s textilom, herňa i obchod s elektronikou Planeo. Všetko na jednom parkovisku. Máme teda možnosť využiť rôzne služby na jednom mieste. Následne vkročíme do obchodného centra a poskytujú sa nám služby posedieť si pri káve. Kráčame ďalej a vidíme v centre kaderníctvo, kníhkupectvo, lekáreň, trafiku a predajňu mobilov. Tieto služby námm poskutujú obchody, ktoré sú ešte vnútri obchodného domu Tesco. Nepočítam ešte ďalšie, ktoré nám poskytuje samotné Tesco.

Za zmienku stojí možnosť vybaviť si mobilného operátora priamo v predajni. Zakúpime si SIM kartu Tesco Mobile. Za 2, 50 eúr sme mali príležitosť kúpiť túto SIM kartu a následne sme mali kredit 5 eúr. Jednoducho kúpime a vymeníme SIM kartu a máme nového mobilného operátora s možnosťou dobíjať kredit len za 5 eúr.

otevřeno

Chcel som týmto článkom poukázať na to, čo nám jeden projekt Tesco priniesol. Nie len lacnejšie potraviny. Vďaka tomuto projektu, postaviť obchodné centrum, moja obec zrazu môže využívať mnoho a mnoho služieb, za ktorými museli občania cestovať. Dnes prejdeme aj na bicykli, alebo 5 minút autobusom a môžem využiť všetky vyššie spomenuté služby.

Samotné Tesco dalo možnosť drobnejším predajcom poskytovať nám svoje služby. Zároveň vznikli aj pracovné miesta, avšak väčšina zamestancov Tesca sú brigádnici.