Presvetlite svoj domov

Svetlo v byte, alebo dome vytvára neopakovateľnú atmosféru. Asi len málokto neobľubuje krásne presvetlené priestory. Okrem toho ide aj o veľmi úspornú záležitosť, pretože nemusíte toľko svietiť. Slnečné lúče navyše prehrejú vnútorné priestory, takže aj náklady na vykurovanie sa znižujú. Jedným z riešení, ako takto zdokonaliť svoj príbytok, sú sklenené steny.
skleněný stolek
Ideálnym miestom kde môžete sklenené steny využiť, sú obvodové múry vášho domu. Môžete nimi pokojne nahradiť celú stenu, respektíve jej podstatnú časť.Takto svoj dom presvetlíte najlepšie. Mnoho ľudí, ktorí nad takýmto riešením premýšľa, nemá dobrý pocit kvôli bezpečnosti. Sklo na prvý pohľad pôsobí veľmi krehko. Materiál, ktorý sa však používa na tieto účely, nie je len taký obyčajný. Ide o špeciálne bezpečnostné sklo, ktoré nie je vôbec ľahké rozbiť. Ak teda siahnete po tých správnych materiáloch, nemusíte sa absolútne obávať o bezpečnosť.

Ďalšou vecou, ktorá vás od tohto designového prvku možno odrádza, sú tepelnoizolačné vlastnosti.Veď je predsa všeobecne známe, že okná prepúšťajú najviac tepla a prostredníctvom nich môžu vznikať tepelné mosty. No a taká sklenená stena je v podstate obrovské okno. Základom je to, aby ste použili sklo, ktoré sa skladá z niekoľkých vrstiev. Izolačné vlastnosti takýchto stien, neraz niekoľkonásobne prevýšia vlastnosti niekoľkocentimetrovej minerálnej izolácie.
prosklenná budova

Súkromie môžete taktiež vyriešiť veľmi jednoducho. Na trhu nájdete množstvo cenovo dostupných a veľmi estetických žalúzií, či roliet. Riešením sú samozrejme aj klasické závesy, ktoré navyše priestor vášho domu nesmierne ozvláštnia. Pre tých, ktorí obľubujú kúsok prírody v dome sa naskytuje možnosť využiť popínavé rastliny, alebo zakrpatené stromy v kvetináčoch. Už v priebehu roka, či dvoch viete pomocou rastlín pri sklenenej stene vytvoriť hotovú džungľu, ktorý dokonale ochráni vaše súkromie.