Kávovar od XiaoMi

Ráno si určite každý z nás rád dopraje šálku príjemne rozvoniavajúcej, lahodnej kávy. Staršie ročníky si isto pamätajú na takzvanú tureckú kávu, keď sa len pár lyžičiek mletej kávy zalialo horúcou vodou. Od tých čias sa veľa zmenilo a aj podávanie tohto nápoja je už na inej úrovni. Jeho príprava už má viacero možností, instantnú stačí zaliať horúcou vodou z rýchlovarnej kanvice, ďalší spôsob je nechať ju prekvapkať cez filter alebo pripraviť v kávovare, záleží na vašej chuti.

káva

Ani XiaoMi nezaostáva
Novinkou od výrobcu XiaoMi je produkt, ktorý sa objavil na trhu a ide o kávovar s názvom Scishare. Môžeme si o ňom niečo povedať. Hovoríme o výrobe nápoja z kapsúl, z ktorého si dokážete pripraviť od Laté až po Espresso, teda všetky, ktoré sú v ponuke v tejto forme. Príprava je rýchla, kávu môžete piť už do jednej minúty a pritom si zachová všetky arómy a chute, ktoré má obsahovať. Výhodou kávovaru je, že sa k nemu dá použiť pohár až do objemu 85ml a zároveň máte pod kontrolou aj množstvo, ktoré sa dá regulovať jednoduchým prepínačom pohybom len jedného prsta. Systém vysokotlakového čerpadla, ktoré tlačí vodu na kapsulu, vám urobí kávu ako z kaviarne. Tlak dosahuje až 19 barov, čím dosiahnete nádhernú, hustú penu so zachovaním si bohatej chuti.

kávovar

Málo starostí s obsluhou
Prednosťou je veľkosť objemu nádrže na vodu, ktorá je až 0,54 litra a to je zárukou toho, že dokážete pripraviť viac šálok bez toho, aby ste ho museli často dopĺňať vodou. Ani s údržbou nebudete mať veľa starostí, čistenie je jednoduché. Skvelá je jeho vlastnosť samovypnutia po každom použití. Ovládanie a spôsoby prípravy nápoja sú veľmi praktické a jednoduché a máte aj široký výber druhov. Stačí si kúpiť kapsule s tou príchuťou, akú chcete a preferujete.
Z technických vlastností spomeňme napätie tohto výrobku, to je 220-240, výkon 1200W a veľkosť nádrže na vodu až do 580ml. Vyrába sa prevažne v bielej farbe.