Vyberte si tú pravú dovolenku pre vás!

Vyvaľovanie na pláži

Opaľovať sa na slnkom zaliatej pláži, zaspávať pri šume mora či len tak si plávať vo vlnách je vysnenou dovolenkou pre väčšinu Slovákov. Pobyt pri mori ponúka množstvo možností na prežitie romantických ale aj adrenalínových zážitkov. Výlet loďou pri západe slnka, jazda na koni popri morskom pobreží, potápanie do neprebádaných morských hlbín či surfovanie na rozbúrených vlnách.
Spišský hrad na Slovensku
Nezabudnuteľnú dovolenku pri mori ponúka neúrekom prímorských krajín, medzi tie najbližšie a najobľúbenejšie patría jednoznačne Chorvátsko, Bulharsko, Taliansko a grécke ostrovy. Raj pre potápačov poskytuje Červené more, ale ak vás viac láka surfovanie, treba sa vydať na pláže do Portugalska, Španielska či Francúzska.

horská krajina

Dobrodružstvo v horách

Túžite po sviežom horskom vzduchu či zaspávaní pod oblohou plnou hviezd? Milujete nádherné panorámy z vrcholov hôr? Ak áno, potom je dovolenka vo vysokohorskom prostredí stvorená práve pre vás. Za krásou hôr nemusíte cestovať ďaleko. Medzi najnavštevovanejšie slovenské vrcholy patrí druhý najvyšší vrchol Tatier, Lomnický štít. Ak si chcete užiť veľkolepý výhľad z tohto štítu, dostanete sa tam bez väčšej námahy, lanovkou z Tatranskej Lomnice. Ak ste v dobrej kondícii a náročné túry vám nerobia problém, môžete skúsiť aj výstup na známy vrchol Vysokých Tatier, Kriváň. Horolezci si prídu na svoje v Slovenskom krase, vo Veľkej Fatre alebo v Súľovských skalách. Zasnežené vrcholky hôr a úchvatné výhľady patria tiež k veľkým dovolenkovým lákadlam susedného Rakúska. Jeden z najkrajších výhľadov ponúka vrchol Dachsteinu v Severných vápencových Alpách.
relax pod slunečníkem


Po stopách dávnej minulosti

Kto by nepoznal povesť o Čachtickej pani či povesť o studni na Devíne? A čo tak navštíviť tieto tajuplné miesta a zažiť atmosféru stredovekých hradov na vlastnej koži? Vybrať si môžete až zo sedemsto hradov, zámkov či pevností. Za zmienku stojí Spišský hrad, ktorý je zapísaný v Zozname Svetového dedičstva UNESCO a patrí medzi najväčšie na Slovensku. Bohatú históriu má tiež Oravský hrad, ktorí sa radí k najkrajším slovenským hradom. Ak dávate prednosť starovekej kultúre a návšteve antických pamiatok, určite by ste mali zamieriť do „večného mesta “ Ríma a navštíviť „chrám všetkých bohov“, Panteón alebo tiež veľmi známu Akropolu v gréckych Aténach.