Pivnica

V našej starej tehlovej bytovke boli 3 nadzemné podlažia , na ktorých bola  dvojica bytov a jedno podlažie čiastočne zapustené do zeme- asi tak z 2/3. V tejto časti boli pre obyvateľov bytovky umiestnené pivničné priestory, kočikáreň, práčovňa , sušiareň.
 
Rokmi obyvatelia starli , niektoré priestory nevyužívali . Veď dnes má každý jeden práčku a hádam aj sušičku. Deti majú veru dávno veľké a takprojekt.jpg

  • kočikáreň,
  • práčovňa
  • sušiareň

chátrali a nikto o nich nejavil záujem. Môj syn sa rozhodol tieto priestory využiť. Je stavbár a bytovka potrebovala novú strechu, no peňazí na ňu nebolo a tak sľúbil obyvateľom bytovky, že im strechu opraví a oni mu na oplátku predajú pivničné priestory,
 
Urobil nádherný ateliér aj  s prekrásnym bytom. Nikto by dnes veru nepovedal, že to boli pivničné priestory. Okná sú riešené v nadzemnej časti .. Opticky sú  zväčšené zrkadlovým efektom. Ateliér je obrovský- je tu hneď  päť pracovných stolov, časť na oddych , časť na kávu , sociálne zariadenie. Výborne riešený východ rovno do záhrady bytovky.
V byte je kuchynská časť, obývacia  miestnosť, dve spálne, sociálne zariadenie..
 
Susedia neverili, že sa dá niečo také úžasné urobiť v pivnici. Dnes sú radi, že majú šikovného stavbára v dome.  Vždy rád pomôže a poradí aj ostatným a stará sa o chod celej bytovky.
 Veru aj pivnica sa môže stať útulným domovom .
Vždy je podstatným faktom to, aby sme sa tam dobre cítili. V prípade bytovky platí ale ešte jedna dôležitá vec- niet nad dobrých susedov.
 interiér.jpg
Toto veru dotvára bývanie a život v byte. Nie je žiaduce, aby sa 2udia hašterili a zazerali na seba. Potom aj ten najkrajší objekt stratí svoje čaro.
Susedia dotvárajú atmosféru bývania a tak majme na zreteli, že okrem výberu nehnuteľnosti si musíme preveriť aj vzťahy medzi susedmi. Nemyslíme si, že ich dokážeme zmeniť. ústretovosťou a dobrým slovom si ich ale aspoň neznepriatelime.