Motorka – kúpiť alebo nekúpiť


Každý chlap mal raz to obdobie svojho života, kedy túžil byť motorkárom. Staré americké filmy alebo aj novšie ako napríklad Synovia anarchie (pokiaľ ste ho sledovali) vo vás mohli a myslím, že aj museli prebudiť znovu tohto motorkárskeho ducha. Prečo vlastne muž má taký „ťah“ vlastniť dvojkolesovhého tátoša ? Presne, tátoša, človek a kôň, kedysi to fungovalo takto a bol to pocit ultimátnej slobody preháňať sa po cestách na koni. Doslova americký western. Kone však boli nahradené motorkami a preto mužov tak ťahá k ním. Jazdiť na motorke znamená vypnúť, vypnúť od všetkého. Je to sloboda, svojím spôsobom je to až meditatívny stav, kto ho zažil, vie o čom píšem. Kto nie, ak raz bude jazdiť na motorke pochopí to. Prejdime teraz ale k tomu dôležitému.motorka.jpg
Motorka – áno či nie ?
Záleží čo od motorky očakávate. Je veľa druhov motoriek a môžete ich použiť na rôzne druhy terénu alebo typy trás. Ak však chcete aj niečo previezť nemáte na motorke kde. Ak ste skôr rodinný typ a potrebujte sa prepravovať s rodinou, auto je vašou jasnou voľbou.
Ďalej, auto využijete za každého počasia. Jazdiť na motorke v zime ? To určite nie. Je nemysliteľné využívať motorku celoročne. Nebezpečná môže byť už aj jazda na veľmi mokrom povrchu za hustého dažďa. Čo je síce nebezpečnejšie aj pre auto, ale v primeranej rýchlosti je riziko na rozdiel od jednostopového vozidla minimálne.tachometr.jpg
Cena, cena je veľký faktor, ktorý môže nakloniť misky váh pri rozhodovaní sa, či si motorku kúpite alebo nie. Ak máte pár tisíc eur zvyšných a neviete čo s nimi, motorka je jasná voľba. Lebo okrem motorky potrebujete aj príslušenstvo, hlavne oblečenie a na tom sa neoplatí šetriť. To si zapamätajte. Ak skôr šporíte a odkladáte si peniaze, nemíňajte ich na motorku, je to len ďalší výdavok a zbytočný sezónny luxus.
Ak je vlastniť motorku váš detský sen a cítite, že chcete prežívať ten pocit neopísateľnej slobody a voľnosti z jazdy. Neváhajte a vyberte si jednu.