Aston Matrin zdieľa akcie, keď prehĺbia straty a financuje hlavné listy.

Akcie spoločnosti Aston Martin klesli na rekordné minimum vo štvrtok po tom, čo britská luxusná automobilka oznámila, že ich strany sa minulý rok zvýšili a ich hlavný finančný riaditeľ by odišiel do konca apríla.
Firma, známa tým, že je vymysleným agentom Jamesa Bonda, si v minulom roku zaznamenala stratu pred zdanením 104 miliónov libier v porovnaní so 68 miliónmi libier v roku 2018 po 9% poklese predaja obchodníkom.Aston Martin auto
Aston Martin je uprostred reštrukturalizácie po tom, čo minulý mesiac oznámil, že konzorcium vedené kanadským miliardárom Lawrence Stroll by kúpilo až 20% spoločnosti a existujúci akcionári by vložili viac hotovosti.
Ich akcie, ktoré boli kótované v októbri 2018, sú odvtedy na stabilnej klesajúcej trajektórii a po oznámeniach vo štvrtok dosiahli rekordné minimum 328 pencí, čo je o viac ako 80% nižšia cena, než je ich flotačná cena.
„Veľký rozdiel medzi minulým rokom a týmto rokom je sila súvahy,“ uviedol Andy Palmer. „Sme na úplne inom mieste, a preto sme schopní správne… zbaviť sa zásob, čo znamená dosiahnuť rovnováhu medzi ponukou a dopytom.“
Finančný riaditeľ Mark Wilson odstúpi zo svojej funkcie najneskôr do 30. apríla, ale nebol prepustený, uviedol Palmer.Aston Martin logo
Čína, najrýchlejšie rastúci trh Astonu, bola minulý rok vzácnym svetlým bodom s nárastom predaja o 28%, ale spoločnosť, rovnako ako zvyšok odvetvia, zaznamenala pokles dopytu v dôsledku prepuknutia koronavírusu.
Vírus nakazil viac ako 80 000 ľudí a zabil asi 2 800 ľudí, väčšina v Číne, čím obmedzil milióny na svoje domovy, narušil podniky a odložil opätovné otvorenie tovární po predĺženej lunárnej novoročnej dovolenke.
Aston zaznamenal prerušenie príchodu určitých častí, uviedla však, že vo svojich továrňach nemusí zastaviť výrobu so zabezpečenými komponentmi najmenej do konca marca, pretože nemá v Číne priamych dodávateľov.