Gogoro predstavuje nový, roztomilý, mestský elektrický skúter „Viva“.

Taiwanská spoločnosť Gogoro predstavila nový skúter „Viva“, ktorý bude k dizpozícii v októbri za 1800 dolárov a od roku 2020 pre „niektoré globálne trhy“. Má 80 kg a je to najmenší skúter, ktorý doteraz vytvorili. Má to byť mestské vozidlo na dochádzanie, ktorý má nahradiť plynový skúter s hmotnosťou 50-100 kg, ktorý sa často používa na krátke vzdialenosti. Viva má dosah iba na 85 kilometrov.
Rovnako ako všetky ostatné skútre Gogoro  je  Viva napájaná vymeniteľnými batériami. Kedykoľvek dôjde užívatelovi „šťava“, môže sa zastaviť na jednej z 1400 staníc na výmenu batérie , ktoré sú roztrúsené po celom Taiwane. Elektrický skúter..pngRozdiel je v tom, že Viva používa iba jednú batériu, zatiaľ čo ostatné skútre Gogoro používajú dve. Je to pravdepodobne kôli skutočnosti, že Gogoro prešiel na nové batérie, ktoré používajú rovnaký typ článkov Panasonic, aké sa nachádzajú v modeli Tesla 3.
 Je prispôsobiteľný, s viac ako 100 vychytávkami, na ktoré môžu zákazníci naraziť a napriek malým rozmerom ponúka 21 litrov uložného priestoru. Je možné si prispôsobiť vozidlo na užitkové , viac štýlové alebo úplne obyčajné nahé vozidlo. Má byť menej zastrašujúci a viac bezpečný ako iné väčšie a rýchlejšie skútre.
Spoločnosť debutovala svojím prvým skútrom na veľtrhu Consumer Electronics Show 2015, ale spoločnosť odvtedy vydala viac verzií v odlišnom dizajne. Najnovší Gogoro 3 môže vydržať 105 kilometrov na dve plné batérie. Tento model stojí približne 2500 dolárov.
Spoločnosť zvýšila trhový podiel na Taiwane, zatiaľ čo pomaly testovali trh mimo domovskej krajiny ako napríklad v Japonsku, Francúzsku, Nemecku a nedávno poskytovali svoje vozidlá v Kórei. Na skútroch tejto značky bolo najazdených viac ako 1 miliarda kilometrov.Taiwanská značka..jpg
Spojili sa s niektorými zavedenými výrobcami skútrov, ako je Yamaha a s cieľom pomôcť urýchliť širší prechod na elektrinu a umiestňujú svoje stanice na výmenu batérii / nabitia za spôsob, ako pomôcť mestám s veľkým energetickým hladom zvládnuť špičkový dopyt po energii. Skúter má byť atraktívny pre mestá, ktoré chcú zmeniť spôsob, akým sa ľudia pohybujú udržateľným spôsobom.