Chystáte sa do Austrálie?

Hlavným mestom je Canberra. Canberra je útulná a zelená: nie sú žiadne továrne, ale existuje veľa parkov, pamätníkov a múzeí. V Sydney turistov priťahujú slávne atrakcie (od opery až po Harbour Bridge ), butiky Paddington a pláže Bondi Beach. Ďalšie veľké mestá, tiež dobré na výlety : mnohostranný Melbourne, pohostinný Brisbane. A v Adelaide, v meste Cairns a Perth je príjemné kombinovať kultúrnu rekreáciu s relaxáciou na pobreží.

opera

Najobľúbenejšími plážovými rezortmi sú zlaté pobrežie s módnymi, skupinovými a rodinnými zónami a veľkým útesom. Stred krajiny je pokrytý červenou púšťou, kde sa nachádza veľký kaňon – posvätná hora Uluru alebo Ayers Rock. Na severe, v susedstve domorodých osád, sú početné národné parky. Jedným z najlepších miest na preskúmanie autentickej prírody a kultúry je Darwin s historickými budovami a úžasnou krajinou.

měšsto

Podnebie
Podnebie v Austrálii sa výrazne líši podľa regiónu. Na severe je tropické, na juhu je mierne. Najhorúcejšie obdobie roka je od novembra do januára, keď teplota v celej krajine je od +20 do +32 °C a v stredných regiónoch dosahuje +38… + 42 °C. V júni a auguste je pomerne zima, v tejto dobe sa teplota nezvyšuje nad + 15… + 18 ° C a v miernom pásme niekedy klesne na 0 ° C, často prší.

Vývoz/dovoz
Pri príchode a odchode sa musí deklarovať hotovosť vo výške 10 000 AUD alebo viac (alebo ekvivalentná čiastka v inej mene). Dovoz potravín, drog, materiálov živočíšneho a rastlinného pôvodu, strelných zbraní, zbraní a streliva alebo objektov vyrobených z chránených zvierat, niektoré liečebné prípravky (vrátane látok obsahujúcich športové stimulanty) sú zakázané. V osobnej batožine môžete bez platenia ciel a daní prepravovať tovar vo výške 900 AUD (alebo 450 AUD za deti do 18 rokov). Osoby staršie ako 18 rokov môžu dovážať do krajiny až 2,25 litrov alkoholických nápojov (s akoukoľvek silou), 50 cigariet alebo 50 gramov iných tabakových výrobkov, ak je to všetko v ich batožine.

klokani

Vývoz zvierat a rastlín, koralov, škrupín, semien a orechov je zakázaný. Bez povolenia nemôžete preniesť predmety s historickou hodnotou, rovnako ako produkty vyrobené z dreva, bambusu, kože, kostí, peria z vtákov, škrupín a koralov.