Môj milovaný Lisabon

Medzi takéto vskutku jedinečné mestá sveta patrí aj Lisabon.

  • Hrad sv. Juraja sa nachádza v samom centre krásneho mesta Lisabon, stojí na vysokom kopci a je nádherne viditeľný takmer odkiaľkoľvek v meste. Hrad prevádzkujú ako múzeum a vstup do neho je spoplatnený. Odtiaľ je naozaj krásny výhľad na centrum Lisabonu, rieku Tagus a jej južný breh. Prvé stopy ľudskej prítomnosti patria  Féničanom, Grékom a Kartágincom.  Lisabone.

portugalsko)

  • Katedrála v Lisabone (Sé de Lisboa) je ďalší majestátny impozantný prvok  v Lisabone. Nachádza sa v samom srdci mesta, na malom kopci v blízkosti strediska Alfama. Takže katedrálne veže sú viditeľné z mnohých miest mesta. Dá sa podľa nich výborne orientovať.
  • Národný palác, tiež niekedy nazývaný Hrad , sa nachádza v meste Sintra, asi 30 km od Lisabonu. Toto je vraj  prvý palác postavený v Európe v ére  obdobia romantizmu. Pena Palace je národnou pamiatkou Portugalska,  je aj zapísanou pamiatkou do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, ako aj do siedmich divov Portugalska. Už to samotné vypovedá o tom, žeby sme ho mali vidieť.

lisabon

  • Akvárium v ​​Lisabone je považované za najlepšie v Európe a jedno z najlepších na celom svete. Každoročne akvárium v ​​Lisabone navštevuje približne 1 milión ľudí. Celková rozloha priestorov je asi 20 000 m² a počet akvárií je viac ako 30, vrátane jedného obrie 5 miliónov litrov vody, ktoré je možné vidieť z rôznych úrovní. Celkovo má akvárium viac ako 8 000 živých organizmov s viac ako 500 druhmi.
  • Múzeum dopravy resp. dopravy kočmi v Lisabone je najnavštevovanejším v Portugalsku. Táto zastávka v Lisabone sa odporúča nielen milovníkov múzeí. Uisťujeme vás, že budete ohromení a unesení.
  •  Kláštor .Toto je tým miestom v Lisabone, ktoré by sa malo rozhodne navštíviť. Kláštor Jeronimos v Lisabone je najnavštevovanejšou atrakciou Portugalska. Počet návštevníkov sa každým rokom neustále zvyšuje. V roku 2016 navštívilo kláštor Jeronimos  vraj 800000 návštevníkov. Je pod ochranou UNESCO ako svetového dedičstva  a je zaradený aj do zoznamu Sedem divov Portugalska.