5 viet, ktoré by ste svojmu partnerovi mali hovoriť každý deň a váš vzťah nezovšednie.

Páry, ktoré chcú, aby medzi nimi všetko fungovalo k spokojnosti obidvoch, mali by určité veci robiť každý deň. Tiež existujú dôležité vety, ktoré treba partnerovi hovoriť denne a dokážu medzi vami  udržať vášeň a iskru. Pozitívne veci, hovorené pravidelne, prispejú k jednoduchšiemu riešeniu stresových situácií a eliminujú hádky. Ak si osvojíte päť dôležitých základných viet, všetko pôjde oveľa ľahšie.

Slová, ktoré na vyjadrenie použijete, sú len na vašom výbere, ale treba dodržať tému. Ak tieto čarovné formulky vyslovíte každý deň, váš vzťah sa bude meniť k lepšiemu.

oblečení

1. Poďakovanie
„Raňajky a kávička boli výborne, som Ti za ne vďačná“
Obyčajné poďakovanie je veľmi dôležité. Nezáleží ani na tom, ako dlho váš vzťah funguje, aj po pätnástich rokoch si každý zaslúži slovko vďaky. Hoci len za raňajky a rannú kávu, sú to síce maličkosti, no ručíme vám za to, že jeho postoj voči vám sa začne meniť.
2. Pochvala
„Ten outfit ti naozaj pristane“
Pochvaly máme radi všetci, no muži obzvlášť. Pochváľte ho za snahu schudnúť, za to, že prestal fajčiť alebo sa snaží zdravšie stravovať. Človeka každá pochvala zahreje pri srdci, takže ňou nešetrite a chváľte ho zakaždým, keď si to zaslúži.
3. Potešenie
„Máš nejaké špeciálne želanie, ktoré by som Ti mohla splniť?“
Táto veta, vyslovená aj po rokoch trvajúcom vzťahu, ho nielen poteší, ale aj milo prekvapí. Myslite aj na partnerove potreby a isto sa dočkáte podobnej reakcie aj vy.

milenci

4. Spomienky
„Včerajší večer bol pre mňa balzamom na dušu, ďakujem Ti.”
Spoločný smiech či spomienky sú pre utužovanie vzťahu nevyhnutné. Každá drobnosť, ktorá vám zostala v spomienkach je oveľa podstatnejšia, než si myslíte.
5. Zaujímavosti
„Chcel by si žiť niekde inde?“
Bežné otázky na sklonku dňa typu: „čo nového v práci“ sú síce fajn, začína sa nimi konverzácia, ktorú ale môžete oživiť aj netradičnými otázkami. No ešte lepšie je zahrať si malú hru. Budete prekvapení, ako pozitívne to bude vplývať na vaše spoločné nažívanie.