Tipy pre písanie: Ako písať blog

Písanie obsahu pre blog alebo webovú stránku sa môže zdať ťažké, najmä ak je písanie niečo, čo nerobíte často. Zaujímalo by vás: „Čo by som mal písať o blogu?“ „Čo by som mal povedať o tejto téme?“ A „Ako to urobím profesionálnym?“ Ak píšete predajnú kópiu, potom premýšľate nad tým, čo môžete povzbudiť ľudí, aby si kúpili alebo zavolali na schôdzku. Aj keď ste sa na tie otázky, ste tiež veľa ďalších obchodných otázok sa vysporiadať. Výsledok? Skončíte s tým, že robíte všetko ostatné okrem toho, že napíšete položku blogu alebo kópiu webovej stránky.obchodník.png
 
Ako teda môžete urobiť prácu? Po prvé, znížiť úroveň stresu si uvedomiť, že strach z písania je spoločné. Nazýva sa to spisovateľský blok, a to sa stáva aj profesionálnym spisovateľom. Potom použite tieto tipy na písanie, aby sa obsah písania pre vaše webové stránky – alebo čokoľvek iné – ľahšie.
 
Tip # 1 – Urobte si zoznam problémov, s ktorými vaši čitatelia zápasia
Každý divák má nejaký problém v prednej časti svojej mysle. Keď prídu na vaše stránky, dúfajú, že máte riešenie, ktoré môžu použiť. Zoznam bojov vašich čitateľov vám dá veľký zdroj potenciálnych článkov a blogov.
 
Môžete začať vytvorením tabuľky. Alebo, ak chcete, vezmite prázdny papier. Začnite písať otázky, o ktoré vás vaši zákazníci alebo návštevníci stránok požiadali. Odpovede na tieto otázky vytvoria dobré témy blogu. Oni sú tiež dobré kľúčové frázy, aby vo svojom webovom obsahu pomôcť s optimalizáciou pre vyhľadávače.
 
Tip # 2 – Vytvorte hrubé obrysy pre svoj obsah
Akonáhle ste sa rozhodli pre tému, je veľmi lákavé začať písať hneď. Ale to by vám to mohlo sťažiť. Bežným problémom pri začatí písania je myslieť na chytľavé vedenie, ale potom, čo napíšete elektródu, nie je celkom povedané, čo chcete, takže pridáte niečo iné, alebo začnete znova. A potom začnete znova druhý alebo tretí krát, snažiac sa dostať veci do poriadku. Vyhnite sa problému tým, že začnete s hrubým obrysom toho, čo pôjde do tohto obsahu.počítač.jpg
 
Nebojte sa príliš veľa o poradí vecí na začiatku. Len položte akékoľvek myšlienky, o ktorých si myslíte, že by mohli byť užitočné. Neváhajte si veci rozrezať neskôr. Najdôležitejšie je mať predstavu o tom, čo poviete. Akonáhle sa dostanete cez tento bod, je to oveľa jednoduchšie napísať dobrý kus obsahu. V skutočnosti je písanie vyplnenej položky blogu rovnako jednoduché ako vyplnenie podrobností každého bodu hrubého návrhu.
 
Tip # 3 – Predstavte si, že máte pred sebou čitateľa
Predstavte si, že osoba, ktorú píšete, sedí priamo pred vami. Sú otvorení konverzácii s vami. Povedali vám svoj problém. Teraz je na rade, aby ste im povedali, čo si myslíte. Opäť nebuďte na seba príliš tvrdý. Prineste svoje myšlienky tak, ako prichádzajú. Je to jednoduchá konverzácia medzi dvoma ľuďmi.