Stavte na praktické veci

Deti, hlavne tie hyperaktívne, nám dajú zabrať, ak máme s nimi držať krok vo výdrži a fyzickej aktivite. Sú stále v pohybe, čo je fan, no na druhej strane sú vystavené množstvu nebezpečných situácií. Na to sme tu my, dospelí, aby sme zhodnotili riziká a urobili všetko pre bezpečnú domácnosť. Pri rekonštrukciách riešime veľa vecí naraz, tak niet divu, že nám niekedy uniknú dosť dôležité veci. Medzi rizikové miesta v dome alebo byte okrem schodov určite patrí balkón, no a s ním je neodmysiteľne spojené zábradlie. Nespĺňa len funkciu bezpečnostnej ochrany pred pádom z výšky, keď musia byť dodržané parametre stanovené normou, ale je tiež aj dizajnovým doplnkom a dotvára celkový výzor domu alebo bytu. Dizajn zábradlia na balkóne tiež podlieha módnym trendom, no niekedy je výhodnejšie staviť na praktickú stránku, samozrejme, s ohľadom na vkusné prepojenie architektúry domu, aby zostalo začlenené do celkového rázu a podčiarklo aj vyzdvihlo štýl stavby.

zábradlí

Drevo, kov, sklo…

Pri popíjaní rannej kávy na balkóne určite oceníte pekný výhľad, ak vám, samozrejme, neprekážajú pohľady okoloidúcich, no v opačnom prípade si môžete zábradlie osadiť z neprehľadných materiálov, aby ste mali svoje súkromie. Pri tom všetkom je podstatná stránka praktického udržiavania a ošetrovania, či dlhovekosti zábradlia.

Drevo – patrí medzi obľúbené materiály, je to prírodný produkt, vyžaruje teplo, je tvarovateľný do rôznych podôb, ale jeho nevýhodou je nutosť častého ošetrovania proti poveterostným podmienkam, plesniam, dažďu a slnku.

Kov – je to moderný materiál, v súčasnej architektúre sa často vyskytujú nerezové doplnky leštené alebo v matnej podobe. Je v podstate nezničiteľný, ľahko udržiavateľný materiál, ale pôsobí chladno a nehodí sa do každého štýlu.

Sklo– v poslednom období je to veľmi preferovaná surovina, vie byť modifikovaná do množstva podôb a tvarov, môžte ho mať priehľadné alebo matné, farebné či leptané, bezrámové alebo vo forme výplne, je to na vás. Tiež jeho úprava nevyžaduje takmer žiadnu námahu, teda okrem bežného umývania.

balkon

Murovacie tvárnice– ak sa chcete na balkóne “zabetónovať“, tak použite murovacie tvárnice, tie vám súkromie zaručia istotne, neuvidíte cez nich ani vy ani okoloidúci vás. Existujú rôznej hrúbky, dokonca aj s finálnou povrchovou úpravou, takže vám odpadne omietanie omietkou a maľovanie. Ostáva len osadiť madlo.

Každý z týchto návrhov je určite niečim zaujímavý, rozhodnúť sa musíte vy. Dôležité však je, aby bolo vkusným, ale hlavne bezpečným prvkom vášho bývania.