Protipožiarne systémy nie sú peniaze vyhodené von oknom

Staviate dom alebo rozmýšľate o výmene dverí? Potom viete, že protipožiarne dvere sú v dnešnej dobe povinnosť. Ale prečo? Napríklad preto, že podľa štatistík z roku 2019 spôsobil požiar dokopy škodu na domácnostiach a obchodných spoločnostiach za vyše tri milióny eur. Možno si poviete, že požiar je veľmi ojedinelá vec. Áno, ale stačí zaspať pri horiacich sviečkach, skrat elektriky alebo staršia chladnička a v priebehu pár hodín prídete o vašu elektroniku, rodinný album a nedajbože aj strechu nad hlavou. Podľa Innogy môže požiar spôsobiť obyčajná nabíjačka, stará rýchlovarná kanvica či pálenie trávy na dvore. Sú to skrátka obyčajné veci, pri ktorých väčšina ľudí ani nepremýšľa, že by si mali pri ich používaní dávať pozor.

Nabíjačka, protipožiarne systémy

Požiar je určite vec, ktorú by sme nepriali ani tomu najhoršiemu nepriateľovi. Ale ako sa hovorí, najlepšia ochrana je prevencia. Zabezpečiť sa môžeme napríklad tak, že budeme mať protipožiarne dvere, steny či fasádu. Zdá sa to ako peniaze navyše, ale v prípade požiaru vám tieto protipožiarne systémy dokážu ochrániť aspoň časť vášho majetku, či tovaru.

Oheň v byte

Ako si vybrať zo širokej ponuky týchto systémov? Určite musia byť certifikované v renomovaných inštitúciách. Dôležitou súčasťou sú aj sklá, ktoré by tiež mali mať rovnaký certifikát. Práve u skiel môže nastať problém, že pri spojoch prepustia dym. Kvalitné protipožiarne sklá dokážu zamedziť nie len šíreniu dymu, ale aj šíreniu tepla. Ďalším faktorom sú napríklad ohňovzdorné vložky. Je to malé vylepšenie, ktoré je ale svojou účinnosťou na nezaplatenie. Zárukou odbornosti spoločnosti je určite aj schopnosť nakombinovať rôzne prvky, tak aby boli čo najefektívnejšie pre váš dom alebo priestor a zároveň sa prispôsobiť aj vašim finančným požiadavkám.

Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Nečakajte na osud, pokiaľ zakročí a investujte do protipožiarnych systémov, aby ste si potom nemuseli hovoriť:,, Keby…“