Ploštice: Fakty a fikcie


Mýtus č. 1: Ploštice môže lietať
Ploštice môžu byť kdekoľvek, ale nemôžu lietať.
Našťastie nemôžu lietať. Ploštice nemôžu lietať, pretože nemajú krídla. Namiesto toho sa plazia v priemere o jeden meter za minútu a taktiež nemôžu skákať.

ploštice

Mýtus č. 2: Uhryznú len v noci
Ploštice sa prispôsobia vášmu rozvrhu.
Aktivity ploštíc má tendenciu vyvrcholiť v noci, ale môžu uhryznúť kedykoľvek počas dňa. Toto platí najmä v prípade, ak je primárny hostiteľ aktívny počas noci a priliehajúci počas dňa. V skutočnosti tieto tvory sa prispôsobia zvykom hostiteľa. Motivácia k odberu krvného pokrmu ich môže kedykoľvek viesť k uštipnutiu.

Mýtus č. 3: Sú príliš malé na to, aby ich bolo vidieť
Ploštice sú malé, ale nie neviditeľné.
Ploštice sú naozaj viditeľné. Aj keď sú vajíčka ploštice a novo vyliahnuté jedince veľmi malé, sú stále dosť veľké na to, aby sme ich videli voľným okom. Po prvom fáze sa mláďatá ešte 4 krát zväčšia pred dosiahnutím štádia dospelého života. Prvá až piata fáza sa pohybuje kdekoľvek od 1,3 mm do 4-5 mm a dospelí sa pohybujú v rozsahu približne 4-7 mm. “

Mýtus č. 4: Uprednostňujú nehygienické podmienky
Títo škodcovia nezaujíma, či ste čistí alebo špinavý.
Je možné mať ploštice, aj keď váš domov je bez poškvrny, pretože tento hmyz nediskriminuje. Ploštice preferujú malé trhliny, ktoré sa nachádzajú v každom dome. Populácie ploštíc v posteli budú naďalej rásť v domácnostiach, kde sa nevykonávajú správne strategické eliminácie, bez ohľadu na úroveň čistoty. Je pravda, že stále musíte vyčistiť svoj dom.

pásevec

Mýtus č. 5: Obývajú len postele a pohovky
Tieto malé ploštice sa tiež živia vo vnútra vášho kufra.
Aj keď majú ako posteľné rámy a pohovky, ploštice možno nájsť vo vypchaných zvieratách, kufroch, invalidných vozíkoch, peňaženkách a na vnútornej strane nočné lampy.
Dúfame, že sa vám tento článok páčil a ozrejmili sme vám niektoré fakty o týchto tvoroch.