Nová Nokia E71

· Keď Nokia začne obnovovať tak obnovuje všetky legendy ktoré boli na trhu úspešne. K úspešnosti môžeme priradiť aj Nokiu E71 ktorá bola po Nokii 3310 druhý úspešný telefón na trhu. Teraz však tento telefón renovujú do novšej lepšej podoby. Poďme si tento telefón prestaviť.
logo nokia
> Nebude prekvapením keď telefón ostatné v takej podobe ako ho poznáme. Bude mať totiž 3,5-palcový dotykový displej s celkom prijateľným rozlíšením 480p. Pod kapotou nájdeme procesor Snapdragon 205 čo bude znamenať že pôjde o slabší smartphon na trhu. Kapacita ranky teda bude 1 GB s 8 gigovou pamäťou. No o pamäť sa nemusíte báť. Tá sa bude dať totiž rozšíriť o pamäťovú kartu ktorá bude mať jeden slot a druhý bude zase slúžiť na sim kartu.

» Pri kamere sa vrátime do doby keď boli 3mpx fotoaparát. Čiže s týmto polo smartphonom urobíte síce fotografie ale v horšej kvalite akú poznáme. Teraz však prichádza to najdôležitejšie a to je samotná cena tohto zariadenia. Cena je 200 eur.

o Podľa môjho názoru si myslí že cena tohto zariadenia je až príliš pritiahnutá za uši a v tejto cenovej kategórii si môžete zakúpiť poriadne nadupaný smartphon ktorý má lepšie parametre ako toto zariadenie.

§ Aj keď ide o ako taký remake, zariadenie je slabučké, a môžeme ho zaradiť medzi nižšiu triedu ale s vyššou cenou čo je na škodu. My však môžeme čakať kým smartphon klesne na nižšiu cenu aby sme si ho mohli zakúpiť. Inak o by bolo na škodu toto zariadenie predávať.
mobilný telefón
Ø Na záver ešte spomeniem že toto zariadenie obsahuje takzvanú Qwerty klávesnicou na pohodlnejšie a rýchlejšie písanie, avšak tí ktorý sú naučený na dotykovom displeji sa ťažko naučia na klasickej klávesnici. Ale to všetko závisí od toho ako často používate toto zariadenie a či chcete používať Nokiu E71 na bežné používanie. Tento telefón je skôr pre starších ľudí ktorý nevedia pracovať s dotykovými smartphoni alebo pre mladšiu generáciu.