Ako si vyrobiť Spinner

Nedávno k nám prišiel trend Fidget Spinner a všetci ho samozrejme chcú, predovšetkým tie najmladšie generácie. V súčastnosti nie je známejšej a populárnejšej hračky ako je práve tento spinner.
spinner a kočka
Táto údajne antistresová hračka, ktorá bola údajne pôvodne určená deťom s poruchou osobnosti dnes slávi svoj obrovský comeback. Fanúšikovia sú schopní za tento kúsok umelej v podstate bezcennej hmoty a železa dať aj stotisíce. My vám teda v tomto článku poradíme, ako si túto hračku vyrobiť doma a takmer úplne zadarmo.
dva spinnery
Tento spinner obsahuje ložisko s vrtuľkou  a musí sa roztáčať v ruke. Túto atraktívnu hračku si nechala patentovať už v roku vzniku aktuálnej Slovenskej republiky Američanka C. Hettinger. Pôvodne však bola určená na niečo úplne iné a to pre deti s poruchou sústredenia a poruchou osobnosti. Táto hračka sa predsa len trocha líši od pôvodnej verzie a to ako vzhľadom tak aj cenou. Cena za niektoré luxusné kúsky sa môže vyšplhať až na tisícky eur. Bežné kúsky sa pohybujú cenovo okolo desiatich eur.
 
My sme však prišli na to, ako si túto hračku vyrobiť doma. Na výrobu je potrebné mať šesť viečok od plastových fľašiek. Pre efekt môžete skúsiť každé inej farby. Jedno z nich použijeme ako stredové a vyvŕtame doprostred dieru. Potom z obyčajného pero vyberieme nepoužívanú náplň a odstrihneme jej koncovú časť. Tú v ďalšom kroku prevlečieme prevŕtanou dierou vo vrchnáku a pripevníme vhodným lepidlom. Potom použijeme kúsok svojrky a prevlečieme tým istým viečkom. Ďalšie dve víčka rovnakej farby rozrežeme na polovicu.
zlatý spinner
Do nich dáme lepidlo a prilepíme k nim zahnutú svorku so stredovým víčkom. Na jeho druhý koniec znova pripevníme to druhé menšie víčko. Tak zistíme, že stred nám rotuje. Naňho prilepíme ostatné tri rôznofarebné vrchnáky. Aby hračka mala správnu rýchlosť, nalepíme na ne mince. V tomto bode je výtvor kompletný a môžeme sa s ním hrať.