Čo piť, aby sa tvorilo viac mlieka?

Tak čo teda robiť aby sa tvorilo viac mlieka?

  1. Prijatie homeopatických liekov

Teraz v lekárňach sa bežne predávajú „homeopatické lieky na laktáciu“. Tieto lieky sú často ponúkané ženám aj bežnými lekármi na klinikách a materských nemocniciach ako povinné opatrenie na zvýšenie množstva mlieka. Dnes je účinnosť homeopatie veľmi akceptovateľnou otázkou v medicíne. Existujú horliví protivníci takejto liečby, ale  existujú aj podporovatelia. Avšak dokonca aj zástancovia homeopatického prístupu sa domnievajú, že by drogy mali byť pre každého pacienta individuálne vybrané homeopatickým lekárom a neexistuje univerzálny liek pre každého.

batole

  1. „Ľudové prostriedky“ a špeciálne potraviny

Žiadny dôkaz účinnosti ale  neexistuje. Ak žena chce piť čaj s mliekom, orechmi a kondenzovaným mliekom, premýva ju infúziou sladkého drievka a púpavami, pretože v prípade chýbajúcich alergií nie sú prekážky, ale nemá zmysel mučiť sa týmito jedlami a nápojmi, aby sa zvýšilo množstvo mlieka. Akýkoľvek teplý nápoj môže stimulovať návaly horúčav. A je celkom možné nahradiť recept „pre mlieko“ šálkou vášho obľúbeného teplého nápoja – bude to rovnako efektívne, len oveľa príjemnejšie. Mlieko z toho už nebude, ale teplý nápoj môže spôsobiť náraz a vonkajší účinok bude rovnaký. S veľkým množstvom najpopulárnejších nápojov na zvýšenie mliečneho čaju s mliekom musíte byť obzvlášť opatrní. Kravské mliečne bielkoviny sú jednou z najbežnejších látok, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu alebo zažívacie ťažkosti u dieťaťa. Samozrejme, ak matka a dieťa nie sú alergické na mliečne výrobky, môžete bezpečne piť čaj s mliekom v akomkoľvek príjemnom množstve matky, ale ak sú v rodine alergie, opatrné používanie mlieka neublíži.

  1. Pivo a iné alkoholické nápoje

Po mnoho desaťročí došlo k mýtu, že pivo je veľmi užitočné pre dojčiace matky. Predpokladá sa, že pivo pomáha matke relaxovať, kvôli čomu dieťa ľahšie nasáva mlieko a dostane viac. Laktogonické vlastnosti sú tiež pripísané sladu a pivovarským kvasinkám. V skutočnosti však alkohol môže viesť k zníženiu produkcie mlieka. Ako to funguje? Alkohol môže oslabiť oxytocínový reflex a pre vaše dieťa bude ťažšie nasávať mlieko. Dieťa nasáva menej mlieka počas kŕmenia, vďaka čomu sa prsia po kŕmení cítia viac plné, čo robí ženu, že tentoraz po pive je viac mlieka.

kojenec

  1. Laktácia Byliny

Na celom svete existuje obrovské množstvo rôznych receptov bylinných na zvýšenie množstva mlieka, ale ich účinnosť nebola preukázaná a je veľmi ťažké ich preskúmať.