Vybrať si architekta cez internet? Áno!

Bežný človek by si možno myslel, že pri stavbe domu alebo pri kúpe a zároveň zariaďovaní vlastného bytu, je potrebné primárne len to, investovať do vybavenia. Do materiálov, nábytku a podobne. V takomto prípade ale zabúdame na dosť podstatnú vec, v mnohých prípadoch sa tu oplatí vopred investovať do služieb architektov.

Žena s prilbou, stavebný overal

Už len z toho dôvodu, aby sme mali stavbu, zariaďovane či rekonštrukciu vopred premyslenú a mohli sa pri nej riadiť vypracovaným projektom od odborníka. Ktorý ale samozrejme vypočuje naše predstavy, no dodá tomuto nášmu pohľadu na vec tú potrebnú odbornosť a funkčnosť, prípadne príde s návrhmi, ktoré sa nám zapáčia ešte viac. Oplatia sa tieto služby?

Cena architekta je pri stavbe, zariaďovaní či rekonštrukcii investíciou navyše, to dá logiku. Na vec sa ale možno oplatí pozrieť z hľadiska, či bude takáto investícia rozumná a efektívna. A to s najväčšou pravdepodobnosťou bude.

Teda hlavne za predpokladu, ak si vyberiete odborníka, ktorý by čo najlepšie pochopil vaše predstavy. To znamená, ktorý by sa najlepšie zladil s vašim vkusom a plánovaným štýlom bývania. Nejaký preferovaný štýl už možno máte vybraný alebo sa naopak môžete nechať inšpirovať. A to práve portfóliom a ukážkou architektonického štýlu odborníkov, na ktorých (pri hľadaní na internete) natrafíte (na ich webovej stránke). Ukážka projektov je položka, ktorá je pri výbere dôležitejšia, než si možno myslíte.

Budova, bydlisko

  • Pretože logicky oveľa lepšie sa vám bude pracovať s architektom, ktorého preferovaný štýl sa v podstate blízko zhoduje s vašim vkusom a s vašimi konkrétnejším predstavami (ktoré sa pochopiteľne ešte doladia).
  • A naopak je tu tiež šanca, že portfólio, resp. fotogaléria realizovaných projektov niektorých architektov, vám proste bude od základu cudzia.

A aj v tom je výhoda dnešnej internetovej doby. Konkrétne služby môžete nájsť cez internet a máte čas aj možnosť prehľadne si popozerať weby architektov, ale tiež referencie na nich.