Skvelá príležitosť!?

Väčšina ľudí pozná web Youtube ako zábavu zdarma, ktorá im je k dispozícii kedykoľvek. Každý má možnosť nájsť si tam to svoje, nech sa jedná skutočne o akúkoľvek tému. Predsa na stránku dávajú príspevky užívatelia z celého sveta, takže určite nájdete príspevky a kanál človeka, ktorý má podobné, dokonca tie isté záľuby ako Vy. Určite tam každý nájde väčšie množstvo videí, ktoré ho zaujmú a to bez sťahovania a pokiaľ máte Adblock, aj bez reklám. Samozrejme je to všetko zadarmo a dostupné každému, kto má zariadenie s internetom.
Všimol som si však, že čoraz viac prevažne mladých ľudí, vidí pomocou Youtube aj veľkú príležitosť.
youtube přehrávání

• Za prvé, stať sa známejším pomocou svojich príspevkov v podobe zaujímavých a zábavných videí, ktorými vytvoria svoj vlastný Youtube kanál.
• Za druhé, zarobiť na tom nemalú čiastku.
YouTube–fenomén na zarábanie? Presne tak! Mnohí sa tejto príležitosti chytili a už ste si to zrejme všimli i Vy. Tento najpopulárnejší web Vám totiž poskytuje zaujímavú možnosť.
eura a karta

No ale na začiatku mi nedá nespomenúť, že finančný zisk záleží od toho, z ktorej krajiny pochádzate a aké sú pravidlá tam. Ako inak, iné štáty doprajú mladým Youtuberom cca 2 Eurá, pokiaľ dosiahnú sledovanosť videa v podobe 1000 zhliadnutí. Slovensko Vám za 1000 zhliadnutí „dopraje“ cca 50 Centov, čo pri konečnom zárobku spraví veľký rozdiel. Aj preto vidíme iba prípady, kedy si úspešne privyrábajú kanály a Youtuberi zahraničného pôvodu, ktorým sa do toho oplatí vložiť svoj čas. Druhým faktom je, že taký kanál a Youtuber amerického pôvodu bude mať pravdepodobne viacej odberateľov, než Váš kanál v slovenčine.
Aj spomínané 2 Eurá sa môžu zdať málo, no ak prispejete viacerými videami a Váš kanál bude populárny, v konečnom a celkovom dôsledku, kedy za jedno video budete mať povedzme 10 000 zhliadnutí a za ostatné videá takisto, konečná čiastka bude oveľa vyššia. Navyše sa popularita kanála dá využiť smerom, kedy si autor do videí vsunie aj svoju vlastnú reklamu. Napríklad aby ste ho finančne podporili na stránke Patreon, alebo podobne. Tá sledovanosť sa využiva aj týmto smerom. Dôležité ale je, dosiahnuť tej popularity svojho kanála. Tie zárobky už potom prídu samé.