Majte stále oči na stopkách

Vždy, keď v živote dieťaťa nastáva nové životné obdobie, je potrebné, aby ste zbystrili svoju pozornosť a posúdili, či je to zmena skutočne k lepšiemu. V prípade, že to tak celkom nie je, nezostáva nič iné, len urobiť všetko pre to, aby sa drobček cítil čo najviac v pokoji a nebol už od malička zbytočne stresovaný.
Preto, ak práve vyhľadávate súkromné jasle bratislava, majte na zreteli nielen to, že sa budete môcť čiastočne vrátiť do práce alebo dokonca vziať ešte lepšie miesto ako predtým, ale hlavne skutočnosť, či to bude také výhodné aj pre vášho synčeka alebo dcérku. Doteraz boli prirodzené, že ste boli neustále spolu a zrazu bude drobček nechaný napospas cudzím ľuďom.

batole

Kolektív nemá pre každé takéto maličké dieťatko len výhody, mnohé z nich zažívajú pravidelne skôr jeho nevýhody akými sú hlavne neustále choroby. Treba si zavčasu uvedomiť, že peniaze nie sú všetko a nedajú sa dávať na misky váhy rovnako so zdravým a spokojným potomkom.

Je totiž podstatný rozdiel medzi demonštratívnym plačom mladšieho škôlkara, ktorý už veľmi dobre chápe kam a prečo tam ide a medzi plačom maličkého dieťatka, ktoré začne navštevovať jasle. Nerozumie, prečo zrazu nebude mama na dosah, nechápe, že nezostane opustené a už vôbec nechce tráviť čas v spoločnosti ostatných drobcov, ktorých nikdy predtým nevidel. Pravdou je, že niektoré detičky to prekonajú pomerne rýchlo, sú však aj také, ktoré majú vďaka takémuto zážitku traumu na celý život, ktoré sa bude neustále premietať v rôznych fázach života a v rôznych vzťahoch.
jesle

Ak nevidíte iné riešenie, skúste to, nezabúdajte však, že akékoľvek neobvyklé chovanie alebo krok späť vo vývine sú vždy varovnými signálmi, ktoré sa neoplatí ignorovať.