Luxusný výzor verzus chudobná hlava

V prípade, že máte do života určité väčšie plány a chcete sa dostať o niečo vyššie než ste teraz, pravdepodobne budete potrebovať zmeniť i vašu finančnú otázku. Nemyslím to tak, že okamžite požadovať pozíciu s vyšším platom, to predsa nie je také jednoduché. Na začiatok sa preto pustime do hry s peniazmi, ktoré máme. Pri ich správnom riadení môžeme dosiahnuť viaceré zmien v našom živote a verím, že práve tých pozitívnych. Ale to samozrejme záleží od toho, či pozitívnou cestou naozaj chcete ísť a či ju máte vôbec rozmyslenú. Každopádne sa budeme musieť venovať našej aktuálnej finančnej situácii alebo skôr k tomu, ako ju pozmeniť smerom vhodným k nášmu plánu a predstave.

slavnosti

Peniaze nám dávajú možnosť investovať do seba.
Do krajšieho oblečenia, do zábavy, dovolenky, kabeliek, topánok,… toto sú však všetko iba materiálne veci, ktoré sú v tejto situácii druhoradé a nijako sa netýkajú rozvoja osobnosti človeka, ktoré by mu napomohli k lepšej realizácii svojich predstáv. Mať predstavu alebo dokonca kritizovať iných, to je veľmi jednoduché, ale v oboch prípadoch platí, že človek musí začať v prvom rade od seba a veľakrát sa musí najskôr postaviť z podlahy. Ak to svojim rozvojom myslíme vážne, peniaze by sme mali investovať do získania vedomostí, zručností a schopností.

fashion

Určite máme mnohé rezervy, predsa nik nie je dokonalý. Peniaze nám teda poslúžia ako nástroj k skutočnému budovaniu svojho ja, ktoré časom ľudia určite ocenia a budete tak mať lepšie vyhliadky k svojim plánom. Ak vám aj nezáleží na tom, čo si myslia druhí, tieto nadobudnuté znalosti tak či tak využijete vo svoj prospech.

zkušenosti

Hodí sa, aby som použil jednoduchý príklad. Predstavte si človeka, ktorý väčšinu svojich peňazí investuje čisto iba do fyzickej stránky. Od hlavy po päty bude v značkových veciach na drahom aute, no bude menej zručný, nebude sčítaný, nebude získavať vedomosti, vlastne ak sa začne tlačiť do vecí v ktorých má medzery, všetko bude iba kaziť a okolie si bude ťukať na čelo, bude na smiech. Značkové veci a drahé auto mu nepomôžu, časom o všetko príde. Takýto luxus si samozrejme môže dopriať, ale logicky až potom, kedy si to skutočne bude môcť dovoliť tým, že bude mať zaistenú svoju činnosť a istený pravidelný príjem vďaka svojim preukázaným znalostiam a zručnostiam. V takom prípade to mení situáciu.