LED-ky sa stali obľúbené vďaka svojej variabilnosti

Svietidlá si dnes vyberáme bežne, do bytu ich potrebujeme dosť veľa, keďže si chceme osvetliť čo najviac priestoru, kuchynský pult, na ktorom pripravujeme jedlo, stôl, na ktorom ho konzumujeme, v kúpeľni nad zrkadlom, kam sa dívame každé ráno či v spálni pri posteli, ktoré zapaľujeme každý večer, keď si líhame do postele…

Donedávna to boli klasické žiarovky, ktoré nám svietili v každej miestnosti, no pokrok nezastal ani v tejto oblasti a dnes si už môžeme vybrať z najmodernejších LED svietidiel a zdrojov svetla. Ide o najnovší trend v svetelnej technike, LED zdroje svetla sú momentálne najekonomickejšie, úsporné, výkonné, ekologické a z hľadiska použitia najvariabilnejšie svietidlá, ktoré je možné použiť aj na také miesta, kam sa klasické žiarovky nedostali.

light-2156209_1920

LED svietidlá sa dajú kúpiť v rôznych tvaroch, od bodových svetielok, ktoré sa väčšinou umiestňujú do podhľadov, cez trubice, panely štvorcové či kruhové, reflektory alebo pásiky. Ich umiestňovanie vôbec nie je náročné, hlavne v prípade pásikov ide o veľmi jednoduchý úkon, pretože ich zadná strana je lepiaca, jednoducho ich prilepíme tam, kde chceme. Najčastejšie sa používajú na osvetlenie pultov kuchynských liniek, do detských izieb ako svetelná hra na vyčarovanie kadejakých tvarov, na zrkadlá, nad garniže, pod poličky, do vitrín a podobne. Práve rozmanitosť použitia led strip ich posunula na popredné miesto v obľúbenosti medzi zákazníkmi, dokážu totiž aj tmavú miestnosť rozžiariť a dodať mu nádych radosti.

led-3405141_1920

Farebné odtiene sú od neutrálnej bielej cez teplú až po studenú, od červenej cez modrú, zelenú až po celé spektrum farieb. Aj vaša domácnosť môže mať každú chvíľu iný odtieň, stačí, ak si zabezpečíte také LED pásiky, ktoré je možné nastaviť tak, aby plynulo zasvecovali farbu za farbou. Ak chcete zmenu, LED pásiky sú určite pravou voľbou, ktorá vám splní želanie a vaša domácnosť bude príjemne teplá alebo veselo farebná.