Ako rozdeliť priestory, no zachovať v nich ľahkosť a dostatok svetla?

Rozlohou menší ako aj väčší a priestrannejší interiér si niekedy môže pýtať prehľadné rozdelenie na niekoľko oddelených častí.
Tento efekt ale e nemusíme dosiahnuť len nadmernou izoláciou vo forme murovaných či sadrokartónových priečok a ťažkých dverí, ale priestory je možné oddeliť prehľadnejšie a dosiahnuť v nich odvzdušnenejšiu atmosféru s dostatočným prísunom svetla. V súčasnosti totiž trh so stavebninami a exteriérovými ako aj interiérovými prvkami ponúka riešenia vo forme estetických deliacich stien zo skla ako sklenená stena LMmont.Interiér, obývačka a kuchyňa.jpg
Možností podobne praktického rozdelenia priestoru je ale ešte viacej, najmä ak vravíme o domácom interiéri, kedy je možné použiť napríklad deliacu stenu z kusov nábytku, police, regály, ale samozrejme aj spomenutú elegantnú stenu zo skla, ktorá mimochodom ukáže skvele na terase, respektíve takisto v exteriéri.

  • Efektom využitia takýchto deliacich stiensú viditeľne a prehľadne rozdelené priestory, ale na druhej strane z nich nevzniknú tmavé, vydýchané a tesné miesta.
  • Výsledkom sú presvetlené a odvzdušnené miestnosti s nádychom príjemnej atmosféry, najmä ak vravíme o sklenenom prevedení.

Steny zo skla vlastne boli a sú typické pre kancelárske priestory, rovnako ich môžeme vidieť v obchodných domoch. Prinášajú už spomenutú prehľadnosť a jednoduchú orientáciu v priestore, ale takisto ľahkosť a priepustnosť svetla. Tieto kvality neocenia len zákazníci, ale takisto pracovníci v daných miestnostiach, ktorí tam pravidelne trávia niekoľko hodín. Spomenutá variácia sa však vďaka svojim trendovým vlastnostiam pomaly ale isto stáva riešením aj v prípade domáceho využitia.Usmiaty muž za kancelárskym stolom.jpg
Vo všeobecnosti ale môžu byť deliace steny z rôznych materiálov, no zmienená forma zo skla sa v súčasnosti vďaka svojim estetickým vlastnostiam stáva veľmi známou. Dokáže byť užitočná tiež v priestoroch, kde chýbajú okná a pomáhajú odstrániť tmavosť či zhoršenú viditeľnosť.